Przejdź do treści

Zabawki edukacyjne dla 9 miesięcznego dziecka

Zabawki edukacyjne dla dziecka poniżej roku powinny jak najbardziej zaciekawić pociechę. Kluczową kwestią jest, aby wydawały dźwięki, były wielobarwne, czy o ciekawych kształtach i fakturach. Okres ten jest dla maluchów niezwykle ważny, gdyż właśnie wtedy poznają one najlepiej świat za sprawą wszystkich swoich zmysłów. Ich ciekawość świata warto wykorzystać, obdarowując pociechy zabawkami edukacyjnymi. Dla dziecka, które skończyło 9 miesięcy, wielką radością będzie możliwość wykorzystania kilku zmysłów naraz, na przykład słuchu i dotyku i wzroku. Możliwości te oferuje naprawdę wiele zabawek, które pozwalają się dzieciom rozwijać poprzez zabawę. Zabawki edukacyjne pozwalają nie tylko na kształcenie dziecka pod względem motorycznym, ale także stanowią przede wszystkim znakomitą zabawę dla małych szkrabów. Warto pamiętać, że dzieci w tym okresie kładą wszystko do buzi, dlatego wybierane zabawki powinny zawierać duże elementy, których dziecko omyłkowo nie będzie w stanie połknąć.

Zabawki edukacyjne dziecka poniżej roku — zaciekawienie pociechy

Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się zabawki, które wykorzystują przede wszystkim różnorodne kształty, tym samym skłaniając najmłodszych do kreatywnego myślenia i rozwiązywania problemów na tej płaszczyźnie. Warto zwrócić uwagę także na wielobarwne motywy, które z pewnością będą atrakcyjne dla dziecka. Warto także postawić na różnorodne materiały, które pozwolą obcować pociesze z różnymi fakturami. Dobrze jest zapoznać dziecko z delikatnymi materiałami, nierzadko wypełnionymi granulkami, czy pokrytymi twardym plastikiem elementami. Bardzo ważne any dziecko mogło poćwiczyć swoje umiejętności motoryczne, co oferuje niezwykle wiele zabawek tego rodzaju. Wielokrotnie spotkać się także można z zabawkami, które przedstawiają zwierzęta czy inne postaci, którymi pociecha będzie zainteresowana. Nierzadko spotkać się można także z wariantami, które wymagają użycia przycisków, będą to niezwykle ciekawe zabawki edukacyjne dziecka poniżej roku.

Zabawki edukacyjne dla dziecka 9 miesięcy — rozwój jest bardzo istotny

Biorąc pod uwagę cel zabawek edukacyjnych, niezwykle istotne jest, aby pozwalały dziecku obcować z nowymi zadaniami, czy wyzwaniami. Możliwość eksploracji jest niezwykle ważna, gdyż właśnie forma i cel zabawy będą rodziły w dziecku ciekawość świata. W zależności od upodobań, celu i formy prezentu czy użytkowego elementu, zaopatrzyć się można w małe zabawki, które zajmą dziecko na dłuższy czas, czy też spore elementy, takie jak pchacz. Większe zabawki mają sporo różnorodnych atutów, gdyż często oprócz podstawowego celu możliwy jest rozwój także na innych płaszczyznach. Ciekawym wyborem będą z pewnością także solidne, wykonane z litego drewna zabawki, które z pewnością pozwolą na niezwykle długą eksploatację.

Zabawki edukacyjne — na co zwrócić uwagę?

Zabawki edukacyjne dla dziecka 9 miesięcy powinny także stawiać na swego rodzaju interakcje. Niezwykle pozytywny wpływ na rozwój dziecka będzie miała odpowiedź zwrotna w formie pochwały, po wykonaniu konkretnego działania. Pod tym względem warto także przeanalizować inne zabawy, podczas których dziecko zmuszone jest do wytężania umysłu czy po prostu skupienia. Dzięki temu, jak i zabawkom edukacyjnym, które przyciągają wzrok dziecka, czy zachęcają ciekawym dźwiękiem, dziecko częściej i chętniej będzie sięgało po dany przedmiot, co sprawi, że jego zdolności również ulegną znacznej poprawie.

Zabawki edukacyjne dla dziecka 9 miesięcy — jakie będą najlepsze?

Dzieciom często podoba się to, co już wcześniej poznały. Jednak niezwykle duża szansa jest na to, że pociesze spodoba się coś zupełnie innego, dlatego warto w tej kwestii eksperymentować i szukać najlepszego rozwiązania dla swojego malucha. Może za sprawą zabawek muzycznych w dziecku zrodzi się chęć poszerzania tej wiedzy gdy trochę podrośnie, a może maluch będzie miał szansę na rozwój swoich zdolności motorycznych, których wysoki poziom będzie niezbędny przy etapie dalszego dorastania.